Mama Massai (Angelika Wohlenbergová – svätá divoška masajskej stepi)

3,50 

pevná väzba matná s prebalom, 152 strán, veľmi dobrý stav, slovenský jazyk

 

*tam vyše dvadsať rokov a nevie si predstaviť, že by mohla žiť uprostred „civilizácie“.

Masajovia sú jedným z posledných kmeňov na svete, na ktorých civilizácia takmer nezanechala stopy, bránia sa každej zmene. To sa týka stavu hygieny, zdravia, hierarchie vzťahov, vzťahov medzi mužmi a ženami, vzdelania, ale aj takých problémov, akým je už celosvetovo odmietaná a v mnohých krajinách zakázaná ženská obriezka.

Angelika v Tanzánii prevádzkovala mobilnú kliniku, zakladá školy rôzneho stupňa, internáty, organizuje osvetu a vzdelávacie kurzy. Všetko, čo sa jej podarilo dosiahnuť, je výsledkom neuveriteľne trpezlivej a zdĺhavej činnosti. Kniha je citlivou ľudskou výpoveďou ženy, ktorá sa pokúsila priniesť svetlo do utrápenej krajiny afrického kontinentu.

1 na sklade

Katalógové číslo: 54442 Kategória:
Popis

Kniha Mama Massai rozpráva životný príbeh nemeckej evanjelickej misionárky Angeliky Wohlenbergovej medzi Masajmi v Tanzánii. Už ako dieťa sa rozhodla, že raz odíde šíriť kresťanskú vieru a osvetu v ďalekých krajinách. Tomu podriadila celý život. Dnes je*

Ďalšie informácie
Autor

Vydavateľstvo

Predajňa